Щорічна акція "16 днів проти насильства"

З метою привернення уваги  до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, в дошкільному закладі була проведена акція "16 днів проти насильства" у рамках кампанії «Стоп насильству». Щорічна всесвітня акція розпочинається днем  боротьби за ліквідацію насильства проти жінок . Вихователь-методист Кирилова О.В.  проводила бесіду, в якій наголошувала  про  проблеми попередження та подолання насилля проти  жінок. Також обговорювалися питання забезпечення нашою державою прав жінок, проблеми суспільних стереотипів.

Планомірно проводилася робота з педагогічним колективом закладу.

До Всесвітнього  дня боротьби зі СНІДом в закладі було проведено тренінг   для педагогів, в ході якого Дейнека Ю.Д. висвітлювала проблеми толерантного ставлення до ВІЛ інфікованих людей.

Вихователем Максаковою Т.А. було проведено психотренінг для педагогів  «Емоційне ставлення педагогів до дітей». З учасниками тренінгу обігравалися  моделі професійних ситуацій, проводилися вправи на розвиток педагогічної рефлексії, емоційно-позитивного ставлення до дітей.

Педагогам була надана консультація на тему: «Вікові особливості психологічного стану дитини, які   дозволяють запідозрити жорстокість і насильство по відношенню до неї», яку підготувала вихователь Сайкова Г.Ю.

Лекція вихователя Хабібуліної О.Л. «Форми жорстокого поводження з дітьми в сім’ях» дозволила розширити уявлення педагогів про різні форми насилля по відношенню до дітей,  фактори, що спричиняють виникнення жорстокого ставлення до дітей.

В групах дошкільного віку проводилися заняття з правового виховання, бесіди, ігри, метою яких є розширення уявлень дітей про добро, справедливість; формування розуміння дітьми своїх прав, свобод та обов’язків, необхідності поважати права інших; виховання у дітей рис характеру які відповідають загальнолюдським моральним цінностям.

Оформили виставку дитячих малюнків «Ми за щасливе дитинство!!!»

Для обізнаності членів родин вихованців з проблем насилля в сім’ї в батьківських куточках груп була розміщена інформація на стендах, випущені  буклети.

Вихователь Черниш О.М. проводила засідання круглого столу за участю батьків «Насилля в родині: види, форми, наслідки», з метою поширення інформації про види насилля  в сім’ї та його вплив на фізичний та психічний розвиток дитини.

Вихователь Личана О.В. надала консультацію "Психологічний комфорт як запорука розвитку дитини» в якій звернула увагу  батьків на необхідність створювати комфортні умови для розвитку дітей та що є основами психологічного комфорту.